š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now














Capote Charcoal Area Rug
| Collection: | Capote |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Charcoal, Slate Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Capote Charcoal Area Rugā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Capote |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Charcoal, Slate Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |























