š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now












Cardup Beige Marble Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Cardup |
| Colors: | Cream, Teal, Gray, Mustard, Rust, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Cardup Beige Marble Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Cardup |
| Colors: | Cream, Teal, Gray, Mustard, Rust, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























