š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Carmela Machine Woven Becki Owens x LIVABLISS BOCM-2300 Area Rug
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Ivory, Beige, Tan, Medium Brown with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Beige, Tan, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 75% Polyester / Face: 25% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.33" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $179.00
Carmela Machine Woven Becki Owens x LIVABLISS BOCM-2300 Area Rugā
$179.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Ivory, Beige, Tan, Medium Brown with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Beige, Tan, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 75% Polyester / Face: 25% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.33" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























