š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Carmela Machine Woven Becki Owens x LIVABLISS BOCM-2302 Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Ivory, Tan, Beige, Medium Gray, Medium Brown with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Tan, Beige, Medium Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 75% Polyester / Face: 25% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.33" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $179.00
Carmela Machine Woven Becki Owens x LIVABLISS BOCM-2302 Area Rugā
$179.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Ivory, Tan, Beige, Medium Gray, Medium Brown with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Tan, Beige, Medium Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 75% Polyester / Face: 25% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.33" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























