š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Carmela Machine Woven Becki Owens x LIVABLISS BOCM-2303 Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Ivory, Beige, Tan, Medium Gray with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Beige, Tan, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 75% Polyester / Face: 25% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.33" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $62.65
Original: $179.00
-65%Carmela Machine Woven Becki Owens x LIVABLISS BOCM-2303 Area Rugā
$179.00
$62.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Ivory, Beige, Tan, Medium Gray with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Beige, Tan, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 75% Polyester / Face: 25% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.33" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























