



Feizy Carrington Traditional Oriental - Black/Gold/Gray Area Rug
| Collection: | Carrington |
|---|---|
| Colors: | Black, Gold, Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional,Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.28" |
Original: $359.00
-65%$359.00
$125.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Carrington |
|---|---|
| Colors: | Black, Gold, Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional,Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.28" |























