


Feizy Carrington Traditional Oriental - Gray/Gold/Red Area Rug
| Collection: | Carrington |
|---|---|
| Colors: | Gray, Gold, Red |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional,Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.28" |
Original: $279.00
-65%$279.00
$97.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Carrington |
|---|---|
| Colors: | Gray, Gold, Red |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional,Vintage |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.28" |























