🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now


















Carrolltown Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Dark Brown with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Carrolltown |
| Colors: | Cream, Light Brown, Medium Gray, Olive |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Carrolltown Area Rug—
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Dark Brown with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Carrolltown |
| Colors: | Cream, Light Brown, Medium Gray, Olive |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























