š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Cawny Wool Area Rug - Clearance
| Collection: | Cawny |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Rust, Pale Blue, Dusty Pink, Light Brown, Navy |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 90% Wool, 10% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 1.5" |
Select Title
From $48.65
Original: $139.00
-65%Cawny Wool Area Rug - Clearanceā
$139.00
$48.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Cawny |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Rust, Pale Blue, Dusty Pink, Light Brown, Navy |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 90% Wool, 10% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 1.5" |























