


Feizy Channels Modern Geometric - Ivory Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Light Yellow with contemporary, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Channels |
| Colors: | Ivory |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary,Transitional,Bohemian |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Original: $259.00
-65%$259.00
$90.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Light Yellow with contemporary, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Channels |
| Colors: | Ivory |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary,Transitional,Bohemian |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























