




Feizy Channels Modern Geometric - Tan Area Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Ocean with contemporary, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Channels |
| Colors: | Tan |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary,Transitional,Bohemian |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Original: $259.00
-65%$259.00
$90.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Ocean with contemporary, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Channels |
| Colors: | Tan |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100%Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary,Transitional,Bohemian |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























