🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
















Cherryfield Burgundy 1024 Wool Area Rug
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Butter with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Cherryvale |
| Colors: | Burgundy, Black, Tan, Rust, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Cherryfield Burgundy 1024 Wool Area Rug—
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Butter with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Cherryvale |
| Colors: | Burgundy, Black, Tan, Rust, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























