š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



















Cherryfield Hand Tufted Taupe Wool Rug
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Chocolate Brown with floral, oriental pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Tranquillity |
| Colors: | Charcoal, Taupe, Tan, Dark Brown, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $129.00
Cherryfield Hand Tufted Taupe Wool Rugā
$129.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Chocolate Brown with floral, oriental pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Tranquillity |
| Colors: | Charcoal, Taupe, Tan, Dark Brown, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























