🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now


















Livabliss Caesar Handmade Surya CAE-1125 Area Rug
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Natural with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Cookstown |
| Colors: | Denim, Rust, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Livabliss Caesar Handmade Surya CAE-1125 Area Rug—
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Natural with floral pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Cookstown |
| Colors: | Denim, Rust, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























