š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Chima Area Rug
| Collection: | Chima |
|---|---|
| Colors: | Beige, Medium Gray, Gray |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 95% Viscose, 5% NZ Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $89.00
Chima Area Rugā
$89.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Chima |
|---|---|
| Colors: | Beige, Medium Gray, Gray |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 95% Viscose, 5% NZ Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























