š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Black&White Striped Sheen Viscose Area Rug
| Collection: | Chittering |
|---|---|
| Colors: | Black, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $34.65
Original: $99.00
-65%Black&White Striped Sheen Viscose Area Rugā
$99.00
$34.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Chittering |
|---|---|
| Colors: | Black, Medium Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























