š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Chiyo Tan Plush Textured Washable Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Light Sage with abstract pattern, transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Chiyo |
| Colors: | Taupe, Gray, Cream, Light Slate, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Chiyo Tan Plush Textured Washable Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Light Sage with abstract pattern, transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Chiyo |
| Colors: | Taupe, Gray, Cream, Light Slate, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























