š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Claydon Thick Luxe Oushak Rug
| Collection: | Claydon |
|---|---|
| Colors: | Gray, Olive, Taupe, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Claydon Thick Luxe Oushak Rugā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Claydon |
|---|---|
| Colors: | Gray, Olive, Taupe, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Fringe Length: | 0.43" |























