š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Conder Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Silver Gray with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Conder |
| Colors: | Aqua, Burgundy, Pale Pink, Teal, Blue, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.3" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $99.00
Conder Area Rug - Clearanceā
$99.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Silver Gray with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Conder |
| Colors: | Aqua, Burgundy, Pale Pink, Teal, Blue, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.3" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























