







Feizy Conroe Modern Abstract - Red/Blue Area Rug
| Collection: | Conroe |
|---|---|
| Colors: | Red, Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: Wool, Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary,Casual,Industrial |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Conroe |
|---|---|
| Colors: | Red, Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: Wool, Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary,Casual,Industrial |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |























