🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

















Hiti Cream Flat Pile Washable Rug
| Collection: | Hiti |
|---|---|
| Colors: | Blue, Tan, Cream, Ivory, Orange, Mustard |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.13" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Polyester |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Hiti Cream Flat Pile Washable Rug—
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Hiti |
|---|---|
| Colors: | Blue, Tan, Cream, Ivory, Orange, Mustard |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.13" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Polyester |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |























