





Feizy Dafney Transitional Floral & Botanical - Gray/Blue/Orange Area Rug - Clearance
| Collection: | Dafney |
|---|---|
| Colors: | Gray, Blue, Orange |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Viscose, Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.62" |
| Styles: | Transitional,Casual |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Dafney |
|---|---|
| Colors: | Gray, Blue, Orange |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Viscose, Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.62" |
| Styles: | Transitional,Casual |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |























