š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Daisytown Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using hand knotted construction available in Bisque with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Daisytown |
| Colors: | Beige, Gray, Dark Red, Off - White |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $52.15
Original: $149.00
-65%Daisytown Area Rug - Clearanceā
$149.00
$52.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using hand knotted construction available in Bisque with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Daisytown |
| Colors: | Beige, Gray, Dark Red, Off - White |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























