š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now




Dalyn Arcata AC1 Wildflower Area Rug
| Colors: | Wildflower, Putty, Taupe, Gold, Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 70% Wool/30% Viscose / Warp: Cotton Canvas |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $59.15
Original: $169.00
-65%Dalyn Arcata AC1 Wildflower Area Rugā
$169.00
$59.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Wildflower, Putty, Taupe, Gold, Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 70% Wool/30% Viscose / Warp: Cotton Canvas |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























