š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Dalyn Carmona CO2 Flax Area Rug
| Colors: | Flax, Beige, Chestnut, Brown, Ivory, Gold, Taupe |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polypropylene / Warp: Jute foundation with a kiss coat of Latex |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.74" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Egypt |
| Thickness: | 0.74" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $179.00
Dalyn Carmona CO2 Flax Area Rugā
$179.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Flax, Beige, Chestnut, Brown, Ivory, Gold, Taupe |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polypropylene / Warp: Jute foundation with a kiss coat of Latex |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.74" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Egypt |
| Thickness: | 0.74" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























