š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now


Dalyn Denizi DZ6 Mocha Area Rug
| Colors: | Light Brown, Beige, Chestnut, Taupe, Tan, Cream, Ivory |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 75% Polyester/25% Polypropylene / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $199.00
Dalyn Denizi DZ6 Mocha Area Rugā
$199.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Light Brown, Beige, Chestnut, Taupe, Tan, Cream, Ivory |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 75% Polyester/25% Polypropylene / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























