š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Dalyn Hanu HU1 Green Area Rug
| Colors: | Green, Denim, Paprika, Spice, Beige, Teal |
|---|---|
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: Cotton Canvas |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.98" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.98" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $132.65
Original: $379.00
-65%Dalyn Hanu HU1 Green Area Rugā
$379.00
$132.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Green, Denim, Paprika, Spice, Beige, Teal |
|---|---|
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: Cotton Canvas |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.98" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.98" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























