š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Dalyn Mateo ME1 Ebony Area Rug
| Colors: | Sage, Black, Off White, Beige, Taupe |
|---|---|
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 60% Wool/40% Viscose / Warp: Cotton Canvas |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $59.15
Original: $169.00
-65%Dalyn Mateo ME1 Ebony Area Rugā
$169.00
$59.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Sage, Black, Off White, Beige, Taupe |
|---|---|
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 60% Wool/40% Viscose / Warp: Cotton Canvas |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























