







Feizy Darian Modern Solid - Silver/Gray Area Rug
| Collection: | Darian |
|---|---|
| Colors: | Silver Gray, Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100%Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 2.09" |
| Styles: | Contemporary,Casual |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 2.09" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Darian |
|---|---|
| Colors: | Silver Gray, Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100%Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 2.09" |
| Styles: | Contemporary,Casual |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 2.09" |























