





Feizy Dartmouth Transitional Abstract - Tan/Brown/Blue Area Rug
| Collection: | Dartmouth |
|---|---|
| Colors: | Tan, Dark Red, Blue |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100%Polypropylene / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Dartmouth |
|---|---|
| Colors: | Tan, Dark Red, Blue |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100%Polypropylene / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























