š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Jizu Gray Persian Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Natural with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Jaelyn |
| Colors: | Medium Gray, Taupe, Light Gray, Olive, Light Brown, Charcoal, Dark Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $69.00
Jizu Gray Persian Area Rugā
$69.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Natural with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Jaelyn |
| Colors: | Medium Gray, Taupe, Light Gray, Olive, Light Brown, Charcoal, Dark Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























