š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now


Ditza Area Rug
| Collection: | Ditza |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Medium Gray, Gray, Medium Brown, Dark Brown |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 95% Viscose, 5% NZ Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Ditza Area Rugā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Ditza |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Medium Gray, Gray, Medium Brown, Dark Brown |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 95% Viscose, 5% NZ Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























