š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Doveton Plush Wool Rug
| Collection: | Doveton |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Cream, Black, Blue, Tan, Light Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 2.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 2.5" |
Select Title
From $79.00
Doveton Plush Wool Rugā
$79.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Doveton |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Cream, Black, Blue, Tan, Light Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 2.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 2.5" |























