🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





















Earlsfield Thick Luxe Statement Rug
| Collection: | Earlsfield |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Gray, Blue, White, Fume, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester / 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.43" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Select Title
From $31.15
Original: $89.00
-65%Earlsfield Thick Luxe Statement Rug—
$89.00
$31.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Earlsfield |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Gray, Blue, White, Fume, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polyester / 10% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.43" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.54" |
| Fringe Length: | 0.6" |























