




Feizy Eaton Traditional Bordered - Blue/Gray/Taupe Area Rug
| Collection: | Eaton |
|---|---|
| Colors: | Blue, Gray, Taupe |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional,French & Victorian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Original: $479.00
-65%$479.00
$167.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Eaton |
|---|---|
| Colors: | Blue, Gray, Taupe |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional,French & Victorian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























