





Feizy Eaton Traditional Oriental - Green/Brown/Taupe Area Rug
| Collection: | Eaton |
|---|---|
| Colors: | Green, Dark Red, Taupe |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional,Persian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Original: $199.00
-65%$199.00
$69.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Eaton |
|---|---|
| Colors: | Green, Dark Red, Taupe |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional,Persian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























