š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Edsel Off-White Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Edsel |
| Colors: | Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.22" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $59.15
Original: $169.00
-65%Edsel Off-White Area Rugā
$169.00
$59.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Edsel |
| Colors: | Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.22" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























