






Feizy Euclid Transitional Abstract - Taupe/Ivory/Gray Area Rug
| Collection: | Euclid |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Ivory, Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Industrial,Farmhouse |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Euclid |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Ivory, Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Industrial,Farmhouse |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |























