🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

















Eupora Wool Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Kelly Green with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Eupora |
| Colors: | Light Purple, Black, Red, Dark Brown, Pale Pink, Dark Red |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Eupora Wool Rug—
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Kelly Green with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Eupora |
| Colors: | Light Purple, Black, Red, Dark Brown, Pale Pink, Dark Red |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























