



Feizy Fallon Traditional Oriental - Taupe/Gray Area Rug
| Collection: | Fallon |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.38" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.38" |
Original: $169.00
-65%$169.00
$59.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Fallon |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.38" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.38" |























