






Feizy Fannin Transitional Geometric - Tan/Brown/Gray Area Rug
| Collection: | Fannin |
|---|---|
| Colors: | Tan, Dark Red, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: Viscose, Leather / Warp: Felt |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Transitional,Mid-Century Modern |
| Backing: | Felt |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.16" |
Original: $149.00
-65%$149.00
$52.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Fannin |
|---|---|
| Colors: | Tan, Dark Red, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: Viscose, Leather / Warp: Felt |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Transitional,Mid-Century Modern |
| Backing: | Felt |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.16" |























