🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now













Athena Brown Giraffe Print Wool Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Burnt Orange with polka dot pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Faulconbridge |
| Colors: | Cream, Tan, Light Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Athena Brown Giraffe Print Wool Rug—
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Burnt Orange with polka dot pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Faulconbridge |
| Colors: | Cream, Tan, Light Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























