






Feizy Eastfield Modern Abstract Distressed Brushstroke Pattern - Blue/Ivory/Gray Area Rug
| Collection: | Eastfield |
|---|---|
| Colors: | Blue, Ivory, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: Viscose, Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary,Casual |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Eastfield |
|---|---|
| Colors: | Blue, Ivory, Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: Viscose, Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary,Casual |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























