








Feizy Gaspar Modern Abstract Distressed Watercolor Landscape - Blue/Gray/White Area Rug
| Collection: | Gaspar |
|---|---|
| Colors: | Blue, Gray, White |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: Polypropylene, Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary,Industrial,Transitional,Traditional |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Gaspar |
|---|---|
| Colors: | Blue, Gray, White |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: Polypropylene, Polyester / Warp: Jute |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary,Industrial,Transitional,Traditional |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























