




Feizy Jaxson Modern Abstract Distressed Geometric Patchwork - Tan/Brown/Gray Area Rug
| Collection: | Jaxson |
|---|---|
| Colors: | Tan, Dark Red, Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: Wool, Nylon / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary,Industrial,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Jaxson |
|---|---|
| Colors: | Tan, Dark Red, Gray |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: Wool, Nylon / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary,Industrial,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |























