






Feizy Maguire Transitional Abstract Intersecting Geometric Forms - Ivory/Gray/Black Area Rug
| Collection: | Maguire |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Gray, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Wool, Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.62" |
| Styles: | Transitional,Industrial,Mid-Century Modern |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Maguire |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Gray, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Wool, Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.62" |
| Styles: | Transitional,Industrial,Mid-Century Modern |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |























