š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now












Floydada Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Mocha with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Floydada |
| Colors: | Light Gray, Teal, Pale Blue, Charcoal, Dark Red, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.33" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $13.65
Original: $39.00
-65%Floydada Area Rug - Clearanceā
$39.00
$13.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Mocha with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Floydada |
| Colors: | Light Gray, Teal, Pale Blue, Charcoal, Dark Red, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.33" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























