





Feizy Freemont Modern Distressed - Gray Area Rug
| Collection: | Freemont |
|---|---|
| Colors: | Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.7" |
| Styles: | Contemporary,Industrial |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.7" |
Original: $109.00
-65%$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Freemont |
|---|---|
| Colors: | Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.7" |
| Styles: | Contemporary,Industrial |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.7" |























