š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Fugia Beige Persian Machine Woven Polypropylene Washable Area Rug
| Collection: | Biming |
|---|---|
| Colors: | Beige, Cream, Light Gray, Medium Gray, Light Brown, Pink |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 75% Polypropylene, 25% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
Select Title
From $62.65
Original: $179.00
-65%Fugia Beige Persian Machine Woven Polypropylene Washable Area Rugā
$179.00
$62.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Biming |
|---|---|
| Colors: | Beige, Cream, Light Gray, Medium Gray, Light Brown, Pink |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 75% Polypropylene, 25% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |























