š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Gammad Hand Knotted Wool Area Rug - Clearance
| Collection: | Gammad |
|---|---|
| Colors: | Tan, Yellow, Pink, Dark Brown, Light Green, Light Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% NZWool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 1" |
Select Title
From $48.65
Original: $139.00
-65%Gammad Hand Knotted Wool Area Rug - Clearanceā
$139.00
$48.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Gammad |
|---|---|
| Colors: | Tan, Yellow, Pink, Dark Brown, Light Green, Light Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% NZWool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 1" |























